Napsali o nás

DFM: premiéra Mikulkovin a Mimochodník o manželkách (Jihlavské listy 26.10.2012) Jihlavské divadelní studio De Facto Mimo (DFM) připravuje na závěr roku několik novinek. (více)

Divadelník Ondřej Jiráček pomáhá v dokumentu oživit ztracené adresy (Jihlavské listy 23.11.2011) Divadelník Ondřej Jiráček z Kozlova na Jihlavsku je jedním z aktérů nového televizního dokumentárního cyklu Ztracené adresy. Jihlavskému publiku se Jiráček naživo představí 23. listopadu v sále DiOD.(více)

Výběrčí DFM bude „sám na javisku“ (Jihlavské listy 16.9.2011) Poté, co studio De Facto Mimo uvede v pátek 16. září po několika letech v jihlavském sále DiOD svůj program Mimochodník, zamíří hned v sobotu 17. září reprezentovat jihlavské divadelní prostředí na Mezinárodní festival divadla jednoho herce v Trenčíně.(více)

De Facto Mimo návrat (Jihlavské listy, 3.5.2011) Úvodní měsíc provozu přinesl velmi dobrý zájem publika o nabídku nového sálu DiOD v sokolovně. Pestrý program nabídne sál také v květnu.(více)

Televizní Wizard sledoval davné požáry (Jihlavské listy, 23.11.210) Na jeden den se Jihlava vrátila do 16. století. Alespoň před televizními kamerami při sobotním natáčení scén pro dětský pořad Záhady Toma Wizarda.(více)

Největší smrt na prknech jsou ambice, říká herec Moravského divadla Ondřej Jiráček (Olomouc.cz, 15.11.2009) Nový přírůstek souboru činohry Moravského divadla Olomouc Ondřeje Jiráčka znáte především jako rozjařeného Billa z komediální Úžasné svatby nebo jako Sťopku z ruské mozaiky Koně k nezkrocení. Možná budoucí olomoucká herecká hvězda toužila původně po angažmá v Brně a nebojí se srovnávání s Pavlem Juřicou. (více)

Jiráskův Hronov 2009: Zvěstování amatérskému divadl (Nekultura.cz, 11.8. 2009) Jiráskův Hronov, každoroční žatva toho nejlepšího, co se na českých neprofesionalizovaných jevištích v uplynulém roce urodilo, přinesl letos množství inspirativních a oproti minulým letům také převážně nadprůměrných inscenací. Poslední ročník sedmé dekády festivalu naznačil posun zejména v dramaturgii nominovaných souborů. (více)

Divadlo De facto mimo z Jihlavy na festivalu Jiráskův Hrono (Rozhlas.cz, 10.8.2009) Ještě jednou se ohlédneme za 79. Jiráskovým Hronovem, který v sobotu skončil. Divadlo De facto mimo z Jihlavy zahrálo pohádku Zelené prasátko. Miroslav Ponomarev nechyběl mezi diváky.(více)

De Facto Mimo s Gizelou v šapitó (I-deník Vysočina-news, 19.4.2009) ihlavské nezávislé divadelní studio De Facto Mimo v neděli 19. dubna mělo re-premiéru pohádky Zelená Gizela. I-deník Vysočina-news přináší fotografie z tohoto představení. (více)

Jsou výborní, na konfrontaci se světem jim ale chybí peníze (Jihlavské listy, 21.1. 2009) V oblasti kultury musí soubory schopné mezinárodního srovnání z ekonomických důvodů často volit, zda vůbec přijmout pozvánky k účasti na prestižních akcích. V Jihlavě je takovým ansámblem divadelní studio De Facto Mimo (DFM), které už má mj. na kontě účasti na velkých festivalech ve Finsku, v Jižní Koreji nebo v Itálii.  (více)

Zelené prasátko DFM doporučeno na Hronov (Jihlavské listy,  19.11. 2008) Divadelní studio De Facto Mimo Jihlava má další doporučení na vrcholnou přehlídku Jiráskův Hronov. (více)

Napsat komentář